+

شکلات بخورید و چاق نشوید

ارسال شده در 1393/01/19
شکلات بخورید و چاق نشوید
یک خبر خوب برای دوستداران شکلات، یک مطالعه نشان داده است که یک نوع فلاوانول ( flavanol) موجود در کاکائو از چاقی و ابتلا به دیابت پیشگیری می‌کند.
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان، بیش از یک سوم بزرگسالان امریکایی چاق هستند، از این رو بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دوم قرار دارند اما محققان در مطالعه‌ای که به تازگی انجام شده است متوجه شدند که با مصرف شکلات می‌توان از هر دو مشکل یعنی چاقی و ابتلا به دیابت پیشگیری کرد.
 
دکتر اندرو پی نیلسون از محققان علوم تغذیه و فناوری موسسه صنعتی ویرجینیا و همکارانش در آمریکا در این مطالعه با بررسی موش‌های آزمایشگاهی متوجه شدند که یک نوع آنتی‌اکسیدان موجود در شکلات می‌تواند مانع از اضافه وزن و نیز کاهش میزان قند خون شود.این اولین بار نیست که پژوهشگران تحقیقاتی را درباره تاثیر مصرف شکلات بر سلامت انسان انجام داده اند. پیش از این نیز مطالعات نشان داده بودند که مصرف شکلات می‌تواند از بدن در برابر دیابت نوع دوم حفاظت کند و نوجوانانی که شکلات بیشتر مصرف می‌کنند لاغرترند.
 
محققان می‌دانستند که فلاوانول موجود در کاکائو موجب پیشگیری از چاقی و ابتلا به دیابت می‌شود.اما در این مطالعه محققان به بررسی این موضوع پرداختند که چه نوع فلاوانولی دقیقا موجب پیشگیری از چاقی و دیابت می‌شود.محققان برای این تحقیق به مدت 12 هفته به موش‌های آزمایشگاهی رژیم‌های غذایی پر چرب و کم چرب که حاوی انواع مختلف فلاوانول بود، دادند.محققان متوجه شدند که تاثیر مثبت مصرف شکلات برای حفظ وزن و تقویت تحمل بدن در برابر گلوکز به دلیل یک نوع فلاوانول به نام Oligomeric procyandins است.تحمل بدن در برابر گلوکز عاملی است که موجب پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع دو می‌شود.اما در این تحقیق جدید محققان متوجه شدند که تاثیر مثبت مصرف شکلات بر سلامت انسان به دلیل ماده فلاوانول موجود در آن است که نوعی آنتی اکسیدان محسوب می‌شود.
 
 

زیگور، راهی به سوی آسمان!

پایگاهی برای ارتباط داشتن، اطلاع دادن، آگاه شدن و تحت تاثیر قرار دادن دیگران. مکانی برای به اشتراک گذاشتن، یافتن و تماشای ویدئوها. تصاویر به یادماندنی خود را با افرادی که برایتان اهمیت دارند به اشتراک بگذارید. از لحظات طلایی خود عکس بگیرید و آن را با دوستان خود (افرادی که برایتان اهمیت دارند) به اشتراک بگذارید...
پردیس
با استفاده از این شبکه ی اجتماعی به دوستان و خانواده ی خود نزدیکتر شوید. لحظات مهم زندگی خود را با افرادی که دوست دارید به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پردیس
یادداشت
 
  • با اینترنت پر سرعت های وب بی وقفه فیلم ببینید
  • چقدر انتظار کشیده اید؟
  • فراتر از انتظار ...
سررسید
214 روز مانده
مرداد
تهران
پیک
با دوستان، خانواده و همکاران خود نامه نگاری کنید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پیک
ایمیل
Google+