+

با خوردن این غذاها روحیه تان تقویت میشود

ارسال شده در 1393/01/04
با خوردن این غذاها روحیه تان تقویت میشود
آیا تاکنون احساس بی حوصلگی کرده اید؟ آیا اخیرا کم روحیه شده اید؟ اگر این حالات را تجربه کرده اید باید بدانید که آنها می توانند به غذایی که می خورید مربوط باشند. شاید تاکنون به این موضوع واقف نبودید، اما غذاهایی را که شما میل می کنید می توانند بشدت احساساتتان را تحت الاشعاع خود قرار دهند. به همین دلیل در اینجا 4 نوع خوراکی روح افزا و نشاط آور معرفی می شود.
 
شکلات سیاه: اکثر مردم از خوردن شکلات سیاه به خاطر طعش لذت می برند، اما تعداد اندکی از این افراد از خاصیت نشاط آور آن مطلع هستند. شکلات سیاه حاوی ماده ای به نام فنیل اتیل آمین است که تاثیر شگرفی بر حالات روانی دارد. صرف نظر از این ویژگی بارز، شکلات سیاه می تواند سطح سروتونین بدن شما را افزایش دهد و نقش مهمی را در تنظیم حالات روحی شما ایفا و به شما در رفع افسردگی کمک کند. 
 
آجیل: آجیل یک میان وعده فوق العاده سالم و حاوی مقدار زیادی فیبر، چربی و پروتئین مفید است. آجیل نیز می تواند به حالات روحی شما نیز کمک کنند؛ زیرا سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است. تحقیقات نشان داده است که خوردن غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا 3 باعث افزایش مقدار قشر خاکستری بخشی از مغز می شود که به حالات روحی مربوط است. مطالعات دیگر نیز ثابت کرده است افرادی که سطح اسیدهای چرب امگا 3 خونشان پایین است دید منفی تری نسبت به زندگی دارند. 
 
چای: این نوشیدنی داغ پرطرفدار نیز یک راه شگفت انگیز دیگر، برای افزایش روحیه و نشاط است. نوشیدن یک فنجان چای، نه تنها امکان یک اوقات فراغت کوتاه و آرامش ذهن شما را فراهم می کند بلکه می تواند روحیه شما را نیز بهتر کند. براساس تحقیقات انجام شده ترکیبات چای می تواند به شما کمک کند که پس از مواجه با استرس و تنش، سریع تر تمدد اعصاب کنید و سطح کورتیزول خونتان (هورمون استرس زا) را کاهش دهید. 
 
ماهی آزاد: ماهی آزاد از فواید زیادی برای سلامتی انسان برخوردار است و اکثر منابع اطلاعاتی در مورد سلامتی توصیه می کنند که حداقل هفته ای دو بار ماهی میل کنید.این در حالی است که این ماهی حاوی یک ماده نشاط آور غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین D نیز هست.
همانگونه که در بالا اشاره شد اسید های چرب امگا 3 می توانند به نوعی روحیه شما را تقویت کنند. ویتامین D نیز ضمن افزایش سطح سروتونین خونتان، شما را در کنترل حالات روانی تان یاری می کند. 
همانطور که مشاهده می کنید، ترکیبات موجود در مواد غذایی مصرفی شما می توانند ثاثیر مهمی بر روحیه تان داشته باشند. هر 4 ماده غذایی مشروح فوق نه تنها برای سلامتی شما مفید هستند، بلکه می توانند در بهبود روحیه شما موثر واقع شوند . بنابراین اگر می خواهید پرنشاط و سرحال شوید همین امروز یک یا چند نوع از خوراکی های فوق الذکر را در رژیم غذایی تان بگنجانید.

زیگور، راهی به سوی آسمان!

پایگاهی برای ارتباط داشتن، اطلاع دادن، آگاه شدن و تحت تاثیر قرار دادن دیگران. مکانی برای به اشتراک گذاشتن، یافتن و تماشای ویدئوها. تصاویر به یادماندنی خود را با افرادی که برایتان اهمیت دارند به اشتراک بگذارید. از لحظات طلایی خود عکس بگیرید و آن را با دوستان خود (افرادی که برایتان اهمیت دارند) به اشتراک بگذارید...
پردیس
با استفاده از این شبکه ی اجتماعی به دوستان و خانواده ی خود نزدیکتر شوید. لحظات مهم زندگی خود را با افرادی که دوست دارید به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پردیس
یادداشت
 
  • با اینترنت پر سرعت های وب بی وقفه فیلم ببینید
  • چقدر انتظار کشیده اید؟
  • فراتر از انتظار ...
سررسید
216 روز مانده
مرداد
تهران
پیک
با دوستان، خانواده و همکاران خود نامه نگاری کنید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پیک
ایمیل
Google+