+

کارت هدیه‌های میلیاردی سازمان تامین اجتماعی به مقامات دولتی

ارسال شده در 1392/09/13
کارت هدیه‌های میلیاردی سازمان تامین اجتماعی به مقامات دولتی
سفیر: کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با انتشار گزارش 83 صفحه ای به تشریح تخلفات سازمان تامین اجتماعی در واگذاری 138 شرکت انحصاری به ارزش 4 میلیارد یورو به بابک زنجانی و همچنین پرداخت کارت هدیه های میلیاردی به 37 نفر از نمایندگان مجلس و برخی مقامات دولتی از جمله معاون اول رئیس جمهور سابق پرداخته است.
 
 
به گزارش مهر، در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی و شرکت های تابعه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
 
ایرج عبدی نماینده مردم خرم آباد گزارش این کمیسیون را قرائت کرد.در بخشی از این گزارش به قرارداد واگذاری انحصاری 138 شرکت سورینت قشم اشاره شده است.
 
این  تفاهمنامه بین سازمان تامین اجتماعی و شرکت هولدینگ سورینت قشم به مدیریت بابک زنجانی منعقد گردیده و تا سقف 4 میلیارد یورو  معادل 138 شرکت متعلق به سازمان تامین اجتماعی به شرکت مذکور واگذار گردیده است که شامل هواپیمایی جمهوری اسلامی، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات، هتل های هما، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی تبریز، شرکت ملی نفتکش، چوب و کاغذ ایران، شرکت های مختلف بیمه ای (ملت، میهن، دانا، پارسیان)، کشتیرانی جمهوری اسلامی، بانک های مختلف از جمله پاسارگاد، تات، پارسیان، دی و ... بوده است.
 
در ادامه در قسمتی از این گزارش به تخلفات سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مبالغی در سال 91 و6 ماهه اول سال 92 به افراد اشاره شده است که شامل 1-50 میلیون تومان کارت هدیه به رحیمی معاون اول رئیس جمهور. 2- 100 میلیون تومان به عباسی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی. 3- 100 میلیون تومان به شیخ الاسلام معاون وقت اجتماعی رئیس جمهور.
 
در بخش دیگری از این گزارش به پرداخت 20 میلیارد و 912 میلیون و 866 هزار ریال کارت هدیه در سال 91 و همچنین 17 میلیارد و 702 میلیون ریال کارت هدیه در 5 ماهه اول سال 92 اشاره شده است.
 
در این قسمت همچنین به پرداخت 1 میلیارد و 335 میلیون ریال کارت هدیه از سوی مدیرعامل سازمان به 37 نفر از نمایندگان مجلس در اردیبهشت ماه سال جاری اشاره شده که مرتضوی حاضر به افشای هویت این نمایندگان نشده است.
 
علاوه بر این در این گزارش به اختصاص 852 میلیون و 500 هزار ریال بابت برگزاری همایش شصتمین سالگرد سازمان تامین اجتماعی اشاره شده است.
 
ارسال اسامی متخلفان به قوه قضائیه
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از پایان قرائت گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: طبق ماده 216 آئین نامه داخلی مجلس اسامی متخلفان در این گزارش توسط هیات رئیسه مجلس برای رسیدگی به قوه قضائیه اعلام می شود.
 
بعد از قرائت این گزارش، محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جلسه اظهار داشت: در ماده 215 آئین نامه داخلی در مورد تحقیق و تفحص های مجلس آمده است در صورتیکه جلسه مشترک هیات تحقیق و تفحص و کمیسیون تخصصی تخلفات موضوع تحقیق را مهم و مسئول دستگاه یا سازمان را مقصر تشخیص دهند پاسخگویی مسئول آن دستگاه در دستور کار قرار می گیرد.
 
وی اظهار داشت: همچنین در ماده 216 نیز آمده، در صورتیکه گزارش کمیسیون تخلف احراز و درخواست تعقیب شود، متخلف توسط هیات رئیسه مجلس به قوه قضائیه یا دستگاه رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می شود.
 
ابوترابی فرد با استناد به ماده 216 آئین نامه داخلی مجلس نیز گفت: طبق این ماده دیگر ما رأی گیری در خصوص گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی نخواهیم داشت و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی طبق ماده 216 عمل کرده و اسامی متخلفانی که در این گزارش آمده است را به قوه قضائیه ارسال می کنند.(مهر)

زیگور، راهی به سوی آسمان!

پایگاهی برای ارتباط داشتن، اطلاع دادن، آگاه شدن و تحت تاثیر قرار دادن دیگران. مکانی برای به اشتراک گذاشتن، یافتن و تماشای ویدئوها. تصاویر به یادماندنی خود را با افرادی که برایتان اهمیت دارند به اشتراک بگذارید. از لحظات طلایی خود عکس بگیرید و آن را با دوستان خود (افرادی که برایتان اهمیت دارند) به اشتراک بگذارید...
پردیس
با استفاده از این شبکه ی اجتماعی به دوستان و خانواده ی خود نزدیکتر شوید. لحظات مهم زندگی خود را با افرادی که دوست دارید به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پردیس
یادداشت
 
  • با اینترنت پر سرعت های وب بی وقفه فیلم ببینید
  • چقدر انتظار کشیده اید؟
  • فراتر از انتظار ...
سررسید
216 روز مانده
مرداد
تهران
پیک
با دوستان، خانواده و همکاران خود نامه نگاری کنید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پیک
ایمیل
Google+