+

نابغه اوتیسمی رکورد زد!

ارسال شده در 1393/03/18
نابغه اوتیسمی رکورد زد!
یک نوجوان مبتلا به اوتیسم رکورد گینسی نام بردن بیشترین تعداد اسامی پایتخت‌های جهان در مدت زمان 60 ثانیه را شکست.
به گزارش ایسنا، این نوجوان 18 ساله توانست در مدت زمان 60 ثانیه اسامی 52 شهر را که همگی پایتخت هستند نام ببرد و رکورد این عنوان را از آن خود کند. «جوهان مندس» که سابقه ابتلا به اختلال اوتیسم دارد با این اقدام ثابت کرد که حتی کودکان مبتلا به این اختلال نیز توانایی‌ها و استعدادهای استثنایی دارند. وی موفق شد رکورد پیشین این عنوان را که توسط «رابرت کلارک» در انگلیس و با نام بردن اسامی 50 پایتخت به دست آمده بود، بشکند.
 
مادر جوهان گفت: توانایی فرزندم از 10 سال پیش آشکار شد، زمانی‌ که راننده اتوبوس برای آنکه جوهان شیطنت نکند از او در مورد پایتخت کشورهای جهان سوال کرده بود.
 
جوهان که به دلیل حافظه خارق‌العاده‌اش «نابغه اوتیسمی» نام گرفته همچنین توانسته تمام تقویم و نیز تاریخ تولد همه همکلاسی‌ها، معلم‌ها و کارکنان مدرسه محل تحصیلش را به خاطر بسپارد.
 
جوهان نیز با غیرقابل باور خواندن کسب این رکورد گفت: به یاد سپردن و نام بردن پایتخت کشورهای جهان کار سختی نیست چرا که 180 مورد را در حافظه دارم اما گفتن آنها در این مدت زمان محدود مشکل بود.
 
به گزارش گلف‌نیوز، این رکورد در ژوئن سال جاری میلادی (2014) در دوبی به دست آمد.

زیگور، راهی به سوی آسمان!

پایگاهی برای ارتباط داشتن، اطلاع دادن، آگاه شدن و تحت تاثیر قرار دادن دیگران. مکانی برای به اشتراک گذاشتن، یافتن و تماشای ویدئوها. تصاویر به یادماندنی خود را با افرادی که برایتان اهمیت دارند به اشتراک بگذارید. از لحظات طلایی خود عکس بگیرید و آن را با دوستان خود (افرادی که برایتان اهمیت دارند) به اشتراک بگذارید...
پردیس
با استفاده از این شبکه ی اجتماعی به دوستان و خانواده ی خود نزدیکتر شوید. لحظات مهم زندگی خود را با افرادی که دوست دارید به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پردیس
یادداشت
 
  • با اینترنت پر سرعت های وب بی وقفه فیلم ببینید
  • چقدر انتظار کشیده اید؟
  • فراتر از انتظار ...
سررسید
214 روز مانده
مرداد
تهران
پیک
با دوستان، خانواده و همکاران خود نامه نگاری کنید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پیک
ایمیل
Google+