+

وزارت نفت: بنزین پتروشیمی‌ سرطان‌زاست

ارسال شده در 1393/02/16
وزارت نفت: بنزین پتروشیمی‌ سرطان‌زاست
معاون وزیر نفت با تاکید بر آلاینده بودن بنزین پتروشیمی‌ها، یکی از دلایل افزایش سرطان در کلانشهرهای کشور را عرضه بنزین پتروشیمی‌ها عنوان کرد و گفت: هم اکنون کل بنزین عرضه و توزیع شده در جایگاه‌های تهران و کرج پاک و دارای کمترین میزان بنزن است.
 
عباس کاظمی در گفتگو با مهر درباره آلاینده بودن بنزین‌های وارداتی گفت: در شرایط فعلی میزان واردات بنزین کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته هیچ‌گونه افزایشی نداشته است به طوری که به طور متوسط روزانه 3.5 میلیون لیتر بنزین وارد کشور می‌شود.
 
در دولت سابق، بخشی از نیاز کشور به بنزین توسط تاسیسات پتروشیمی با تولید ماده ای شبه بنزین به عنوان بنزین پتروشیمی تامین می شد.
 
بارها مقامات مسؤول با هشدار درباره خطرناک بودن بنزین پتروشیمی، خواستار توقف تولید وتوزیع این نوع سوخت شده بودند اما این روند ادامه داشت.
 
برهمین اساس، دولت فعلی به تدریج با توقف تولید بنزین پتروشیمی، اقدام به واردات بنزین پاک و سالم کرد.
 
کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه استانداردهای زیست محیطی بنزین وارداتی در مقایسه با بنزین پتروشیمی‌ها به مراتب بالاتر است، تصریح کرد: به عنوان نمونه، هم اکنون بنزین و ترکیبات حلقوی بنزین تولیدی در پتروشیمی‌ها حدود 10 درصد است، این در حالی است که حجم بنزین وارداتی کمتر از دو درصد است.
 
معاون وزیر نفت با یادآوری اینکه برای یک بنزین ایده آل و استاندارد 27 استاندارد تعریف شده است، اظهار داشت: شرکت ملی نفت ایران برای افزایش واردات بنزین به مصوبه مجلس شورای اسلامی و دولت نیاز دارد.
 
این مقام مسئول با رد هر گونه واردات بنزین در شرایط فعلی توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، بیان کرد: در شرایط فعلی به طور متوسط 5.5 میلیون لیتر بنزین در پتروشیمی‌ها تولید و برای امتزاج نهایی تحویل پالایشگاه‌های نفت می‌شود.
 
کاظمی با تاکید بر اینکه تلاش وزارت نفت برای توقف تولید بنزین در پتروشیمی‌ها ارتقای کیفیت هوا در سطح کلانشهرهای کشور است، اظهارداشت: با این وجود از بهمن ماه سال گذشته بنزین پتروشیمی‌ها در سطح شهر تهران و کرج توزیع نشده است.
 
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، یکی از دلایل افزایش سرطان در تهران و سایر کلانشهرهای کشور را به بنزین تولید شده در پتروشیمی‌ها نسبت داد و گفت: هم اکنون تمامی بنزین عرضه شده در تهران با استاندارد یورو 4 اتحادیه اروپا است.
 
معاون وزیر نفت یادآور شد: بنزین یورو 4 عرضه شده در تهران و کرج دارای کمتر از یک درصد بنزن است و بنزین پاک محسوب می‌شود.
 
این مقام مسئول همچنین واردات بنزین را "موقتی" عنوان و خاطرنشان کرد: تا اوایل سال آینده و بهره برداری از فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس واردات بنزین ادامه دارد.

زیگور، راهی به سوی آسمان!

پایگاهی برای ارتباط داشتن، اطلاع دادن، آگاه شدن و تحت تاثیر قرار دادن دیگران. مکانی برای به اشتراک گذاشتن، یافتن و تماشای ویدئوها. تصاویر به یادماندنی خود را با افرادی که برایتان اهمیت دارند به اشتراک بگذارید. از لحظات طلایی خود عکس بگیرید و آن را با دوستان خود (افرادی که برایتان اهمیت دارند) به اشتراک بگذارید...
پردیس
با استفاده از این شبکه ی اجتماعی به دوستان و خانواده ی خود نزدیکتر شوید. لحظات مهم زندگی خود را با افرادی که دوست دارید به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پردیس
یادداشت
 
  • با اینترنت پر سرعت های وب بی وقفه فیلم ببینید
  • چقدر انتظار کشیده اید؟
  • فراتر از انتظار ...
سررسید
216 روز مانده
مرداد
تهران
پیک
با دوستان، خانواده و همکاران خود نامه نگاری کنید. برای استفاده از این بخش لطفا وارد سیستم شده و یا ثبت نام کنید.
پیک
ایمیل
Google+